Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Informaciją apie slapukų naudojimą šioje svetainėje rasite paspaudę ant "Privatumo politika"

Kuo skiriasi šilkografinis auksas ir auksinis folijavimas?

Kuo skiriasi šilkografinis auksas ir auksinis folijavimas?

Tais atvejais kai reikia išgauti auksinius logotipus, elementus ar užrašus, šilkografija ir folijavimas yra vieni iš populiariausių pakuočių apipavidalinimui naudojamų metodų. Pagrindinis vizualinis skirtumas tarp jų yra tai, kad viena iš šių technologijų suteikia subtilų blizgesį, o kita beveik veidrodinį efektą. Abu metodai egzistuoja ilgai, todėl neabejojame, kad tiek vienu, tiek kitu metodu apipavidalintu pakuočių tikrai esate matę vaikščiodami po parduotuves ar prekybos centrus. Skiriasi ne tik išvaizda, bet ir gamybos technologija, todėl yra pravartu žinoti kokiu atveju kuri iš šių technologijų yra pranašesnė.

Šilkografinė auksinių logotipų spauda

Šilkografinė auksinių logotipų spauda dedama naudojant plono, į šilką panašaus, audinio tinkliuką įtemptą ant rėmo. Audinio tinkliukas paruošiamas taip, kad pro jį dažai prasisunktų tik pro ant jo užneštą logotipo ar grafinio elemento atvaizdą. Tokiu būdu paruoštas tinkliukas yra glaudžiamas prie gaminio ir per jį braukiami dažai atsispaudžia ant dėžutės. Šilkografinis auksas išgaunamas spaudai naudojant auksinius dažus, kurių sudėtyje yra mažos blizgios dalelytės. Būtent šios dalelytės ir suteikia subtilaus blizgesio.

Šilkografinio aukso pranašumai:

1) Dedant auksinius logotipus šilkografijos būdu, spaudos paviršius nėra spaudžiamas. Dėl šios priežasties ši technologija puikiai tinka tiesioginei spaudai ant gofro kartono pakuočių lygiu paviršiumi.

2) Galima išgauti gan plonas linijas.

3) Auksiniai šilkografijos dažai yra neskaidrūs ir gerai dengiantys, todėl spauda gražiai gaunasi ir ant spalvotų paviršių. Tai yra viena iš spalvų, kurią rekomenduojame rinktis dedant logotipą ant juodų gofro dėžučių.

4) Auksiniai dažai tvirtai prikimba prie paviršiaus, nesitrina ir nesibraižo.

5) Šiai technologijai naudojamų klišių paruošimo kaštai nėra dideli, todėl uždėti tokią spaudą ant nedidelio kiekio dėžučių yra sąlyginai nebrangu.

Šilkografinio aukso trūkumai:

1) Blizga ne taip ryškiai, kaip auksinė folija.

2) Netinka dideliems spaudos plotams.

3) Ne visada gerai gaunasi ant paviršių su stipriai išreikšta faktūra (pavyzdžiui aksomo).

Auksiniai folijuoti logotipai

Auksiniai folijuoti logotipai ant dėžutės paviršiaus dedami naudojant specialiai pagal norimą atspausti logotipą ar grafinį elementą pagamintą metalinę klišę. Klišė yra įstatoma į specialią įrangą ir įkaitinama, po ja padedamas gaminys. Tarp gaminio ir įkaitintos klišės patiesiama plonytė auksinė folijavimo plėvelė ir didele jėga prispaudžiama prie gaminio su įkaitinta metaline kliše. Dizaino elementai, kurie klišėje yra iškilūs, prispaudžia folijavimo plėvelę, ji reikiamose vietose „prikepa“ prie gaminio. Tokiu būdu gaunasi vientisas, blizgus, beveik veidrodinis vaizdas.

Auksinio folijavimo pranašumai:

1) Labai blizgus atspaustų elementų paviršius.

2) Aplinkai draugiškas spaudos procesas (nenaudojami dažai, skiedikliai ir tt.).

3) Folija yra neskaidri, todėl ryškiai gaunasi ant spalvotų paviršių.

4) Galima išgauti gan plonas linijas.

5) Puikiai dedasi ant paviršių su stipriai išreikšta faktūra.

Auksinio folijavimo trūkumai:

1) Netinka spaudai tiesiogiai ant gofruoto kartono, nes spaudimo metu gofras gniūžta ir jo paviršius trūkinėja.

2) Reikalingos metalinės klišės, kurių gamyba kainuoja.

3) Netinka dideliems spaudos plotams, nes didėjant plotui labai auga klišių ir spaudos kaina.

Kada kuri technologija yra tinkama?

Šilkografijos ir folijavimo technologijų palyginimas

Pakuotes su auksiniu šilkografiniu logotipu galite įsigyti pasirinkę vienos spalvos spaudą ir užsakymo komentare nurodę, kad spaudos spalva turi būti auksinė.

Jei norite būtinai folijuoto auksinio logotipo ant gofro kartono pakuotės, galime pasiūlyti netiesiogiai (kaširavimo metodu) uždėtą spaudą, tačiau kaširavimą su folijavimu atliekame tik pagal specialius užsakymus gamybai nuo 500 vnt.

Visas tinklalapyje SUPERBOX skelbiamas turinys yra UAB SUPERBOX nuosavybė, jei nenurodyta kitaip. Atgaminti, viešai skelbti šį turinį be bendrovės raštiško sutikimo draudžiama.